Małgorzata Glinka na turnieju minisiatkówki w Tomaszowie Mazowieckim.

W dniach 23-24 marca   rozegrany został  w Tomaszowie Mazowieckim  i Ujeździe  XIV-ty  Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki dla dzieci „JOKERY Glinka Academy 2019”. Organizatorem tej największej  w województwie łódzkim siatkarskiej imprezy dla najmłodszych jest Uczniowski Klub Sportowy „13Joker”.  Partnerem strategicznym jest od 2 lat Fundacja Małgorzaty Glinki  oraz Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki.  Impreza zgromadziła na parkiecie  215  zawodników z 24 klubów reprezentujących województwa: warmińsko-mazurskie, lubuskie, śląskie,  mazowieckie i łódzkie. Turniej rozegrano w halach sportowych Tomaszowa Mazowieckiego i Ujazdu. Gościem specjalnym turnieju była najsłynniejsza polska siatkarka – Małgorzata Glinka, która wpadła na dzień do Tomaszowa. W ramach swojej wizyty spotkała się z dziećmi grającymi w turnieju  oraz podpisała umowę z miastem    i klubem (UKS 13 Joker) na wspieranie minisiatkówki w Tomaszowie Mazowieckim.

Klasyfikacja XIV-go Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki  Dziewcząt i Chłopców
„JOKERY Glinka Academy 2019”

„4” ( rocznik 2006 i młodsi )

1. KS WIFAMA  Łódź ( Bartosz Kozłowski, Szymon Wiśniewski, Szymon Szustowski, Filip Brzeziński, Tymoteusz Balcerowski, Oskar Petryniak, trener Krzysztof Domagała )
  2. MKS  ANBUD  Będzin ( Kuba Kiedos, Igor Misiek, Igor Krycz, Marcel Grzeda, Miłosz Janosz Olek Gajos, trener Paweł Dorecki )
  3. UKS 13JOKER- Lechia  Tomaszów Maz  ( Mateusz Gruszka, Aleksander Tokarski, Oliwier Krawczyk, Adam Poznański, Jakub Panfil, trener Piotr Jedyk)
  1. RCS  Radom  I
  2. IKS ATAK  Elbląg
  3. MUKS  JUVENIA  Rawa Maz.
  4. UKS 13JOKER- Lechia  Tomaszów Maz. II
  5. RCS  Radom  II
  6. Volley Team Żychlin I
  7. Millenium Porąbka
  8. Volley Team Żychlin I
  9. MUKS  JUVENIA  Rawa Maz.

„3” ( rocznik 2007 i młodsi )

1. KS WIFAMA  Łódź ( Adam Modrzejewski, Szymon Szcześniak, Aleksander Rybiński, Wojciech Olejniczak, trener Krzysztof Domagała )
  2. UKS  JEDYNKA Międzyrzecz ( Wojciech Adamirowicz, Szymon Matuszewski, Adam Jankowski, trener Alojzy Grobelny )
  3. MOS WOLA  Warszawa I ( Adam Gontarz, Hubert Skulimowski, Marcel Gieruszka, Jeremiasz Sadlok-Lonc )
  1. MUKS JEDYNKA Rawa Maz
  20. MILLENIUM   Prąbka
  21. BETA  BŁONIE
  22. MUKS JUWENIA  Rawa Maz

„ 2 ”    ( rocznik 2008 i młodsi )

1. Jedynka Międzyrzecz  ( Piotr Grobelny i Alan Stachowiak, trener Anna Grobelna)
  2. UKS 13 Joker Tomaszów Maz. ( Ambrozik Oliwier i Szymon Zagajny, trener Dariusz Kobacki)
  3. Atak Elbląg ( Bożejewicz Dominik i Bożejewicz Mateusz, trener Monika Tchórzewska)
  4. Młode Wilki Tomaszów Maz.
  5. BZURA Ozorków
  6. UKS 13 JOKER II
  7. BZURA Ozorków II
  8. Juvenia Rawa Mazowiecka I
  9. Jedynka Międzyrzecz II
  10. UKS 13 JOKER III
  11. Olimp Tłuszcz I
  12. Plas Warszawa II
  13. Plas Warszawa I
  14. Olimp Tłuszcz III
  15. Olimp Tłuszcz II
  16. Bzura Ozorków III
  17. SP 13 MIX Tomaszów Maz
  18. Juvenia Rawa Maz. II
  19. Juvenia Rawa Maz. I
  20. walk-over

„ 1 ” ( rocznik 2009  i młodsi )

1. Michał Neroj – SP 12 Tomaszów Maz.
  2. Adam Kajtowski – Bzura Ozorków
  3. Patryk Stachecki – ATS Tomaszów Maz.
  4. Kacper Klimek – SP Ujazd
  5. Filip Kut – SP Ujazd
  6. Bartłomiej Pomykała – Bzura Ozorków
  7. Oliwier Ślązak – SP 12 Tomaszów Maz.
  8. Dawid Stępień- Akademia Tomaszowskiej Siatkówki
  9. Michał Komar – Akademia Tomaszowskiej Siatkówki
  10. Oliwer Józwik – UKS 13 JOKER Tomaszów Maz.
  11. Łukasz Miarka – SP Ujazd
  12. Grzegorz Dreger – Olimpia Kids Sulęcin
  13. Piotr Sowik – SP 12 Tomaszów Maz.

XIV Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki  „JOKERY Glinka Academy 2019” odbył się dzięki wsparciu wielu osób, firm oraz instytucji, które od kilku  lat współpracują z organizatorami turnieju i aktywnie angażują się w promowanie młodych siatkarskich talentów. Do osób tych należą:

• Malgorzata Śmiechowicz – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu  w Urzędzie Miasta
  • Kamilla Madzio – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
  • Stanisława Pietruszczak – Wąchała – dyrektor SP 1
  • Tomasz Zdonek – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Ujeździe
  • Robert Socha - Personal System Service
  • Anna Jedyk – Bank Pekao SA
  • Krzysztof Adamiec – PGE Energa Łódź
  • Łukasz Muszyński – studio reklamy Kumart
  • Małgorzata Gadaj – pizzeria Capone
  • Anita Przybysz -Wójciak – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (SP13)
  • Dorota Nawrot - Rada Rodziców ( SP 13 )
  • Jakub Wlaźlik - Łódzki Związek Piłki Siatkowej
  • Anna Latocha - Janiak – Łódzki Szkolny Związek Sportowy

Organizatorzy imprezy dziękują również osobom, które swoją pracą kreują wizerunek turnieju  sprawiając, że rokrocznie na siatkarskie JOKERY przyjeżdżają  najlepsze zespoły z całej Polski.  Do osób tych należą:

• Daria Jańczyk – obsługa foto
  • Dariusz Gajewski – obsługa video
  • Ewa Wereszka – obsługa medyczna
  • Sylwia Tomczyk - trener formacji tanecznej „ Ale o co chodzi ” z Ujazdu
  • Sędziowie ŁZPS oraz grupa Volley Service – obsługa sędziowska turnieju

Nad całością od strony organizacyjnej i sportowej czuwali koordynator Akademii Tomaszowskiej Siatkówki  - Piotr Jedyk  oraz Dariusz Kobacki – prezes UKS 13 Joker.