Piknik "Z pasją po zdrowie"

Piknik „Z PASJĄ PO ZDROWIE”

7 września 2018r na boisku naszej szkoły odbył się piknik rekreacyjno – sportowy „Z pasją po zdrowie”. Zadanie było finansowane z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizację imprezy wsparło Ministerstwo Zdrowia oraz Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki. Impreza odbyła się w ramach współpracy Uczniowskiego Klubu Sportowego 13 JOKER z fundacją Małgorzaty Glinki oraz Gminą Miasto Tomaszów Mazowiecki.

Piknik rozpoczął się od powitania gości przez dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 p. Kamilę Madzio i zastępcę Jolantę Gawłowską. Kilka słów na temat idei pikniku przekazał uczestnikom koordynator imprezy - trener Piotr Jedyk.

Organizatorzy imprezy podzielili teren pikniku na trzy strefy:
a) Strefę zabaw dla najmłodszych
b) Strefę rekreacyjno – sportową dla dzieci starszych
c) Strefę zdrowia dla seniorów.

Piknik zainaugurowała wspólna rozgrzewka dla wszystkich uczestników poprowadzona przez instruktorkę fitnes z klubu Fit Life.

W strefie zabaw uczestnicy pikniku mogli skorzystać z takich atrakcji jak zjeżdżalnie, trampoliny oraz dmuchańce a najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, konkursie na największą bańkę mydlaną oraz ładnie pomalowaną buzię.

Strefa rekreacyjno – sportowa obejmowała turniej siatkówki plażowej, pakiet konkurencji lekkoatletycznych, treningi fitnes, baloniadę wodną oraz jazdę sprawnościową rowerem. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się konkurencja „meta goni zawodnika” oraz „bieg z oponą”.

W strefie zdrowotnej promującej zdrowy styl życia największą popularnością cieszyły się warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzone przez dietetyka. Na stanowiskach lekarza i fizjoterapeuty można było wziąć udział w poradach i konsultacjach dotyczących zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej oraz zmierzyć sobie poziom cukru we krwi. Całość przeplatana była pokazami działań ratowniczych prowadzonych przez ratowników WOPR w różnych sytuacjach zagrożenia życia. Dla spragnionych uczestników pikniku była przygotowana woda, którą ufundowała firma Victoria Cymes oraz zdrowe przekąski od Pracowni Zdrowego Żywienia.

W trakcie trwania pikniku działała również kameralna scena, na której można było zobaczyć szkolne talenty taneczne i wokalne. Największym zainteresowaniem wśród widzów cieszyły się barwne i dynamiczne występy formacji tanecznej „Ale o co chodzi”, która oprócz swoich występów poprowadziła instruktaż nauki podstawowych kroków tańca sportowego.

Piknik „ Z pasją po zdrowie” zorganizowany przez UKS 13Joker zbiegł się z jubileuszem XX-lecia działalności klubu, który zajmuje się nie tylko szkoleniem dzieci i młodzieży w dyscyplinach siatkówka i bilard, ale od kilku lat specjalizuje się również w organizacji eventów rekreacyjno-sportowych dla mieszkańców naszego miasta w różnym wieku. Dla dzieci, które aktywnie uczestniczyły w konkursach i turniejach sportowych organizatorzy przygotowali i rozlosowali ponad 100 nagród rzeczowych.

Gościem honorowym pikniku była Pani Zofia Szymańska – wiceprezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Piknik „Z pasją po zdrowie” mógł się odbyć dzięki wsparciu i pomocy następujących instytucji, firm i sponsorów:

• Fundacja Małgorzaty Glinki „Glinka Academy”

• Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki Ministerstwo Zdrowia

• „Victoria Cymes” (Wałcz)

• Pracownia Zdrowego Żywienia (Katarzyna Popielawska)

• Klub „Fit Life”

• Pizzeria „Capone”

• Bank „Pekao” SA

• Akademia Tomaszowskiej Siatkówki (KS Lechia)

Wyniki sportowe pikniku:

Turniej siatkówki plażowej – grupa starsza
I miejsce – DZIKI ( Toma, Kubacki )