„Mama, Tata, Ja i siata 2019”

Perełki i Fantastyczni Optymiści zwyciężają
w siódmej edycji turnieju siatkówki rodzinnej „Mama, Tata, Ja i siata 2019”

7 grudnia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się siódma edycja siatkarskich rozgrywek „Mama, Tata, Ja i siata”.

Imprezę dla mieszkańców Tomaszowa realizowaną w ramach projektu „Od juniora do seniora” przygotował i przeprowadził Uczniowski Klub Sportowy „13Joker” przy wsparciu Miasta Tomaszów Mazowiecki oraz Samorządu Województwa Łódzkiego. Przedsięwzięcie dofinansowano z Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 sprawowanego przez Centrum OPUS ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Organizację wsparły również tomaszowskie firmy: pizzeria CAPONE, studio reklamy KUMART, biuro rachunkowe SANDRA oraz firma PRZYBYSZ finanse. Od 2 lat patronem zawodów jest fundacja Małgorzaty Glinki „Glinka Academy”

W sobotni poranek w sali gimnastycznej SP 1 spotkało się 22 rodzinnych zespołów- pasjonatów siatkówki i aktywnego wypoczynku. Turniej rozgrywany był „parami" w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Łącznie na 6 boiskach do minisiatkówki odbyło się ponad 70 pojedynków, które pozwoliły wyłonić najlepsze rodzinne drużyny w obu kategoriach.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się: rodzina Orłowskich z SP 13 (mama Kinga i córka Oliwia) przed drużyną Jamrożków z SP 3 (tata Arkadiusz i córka Oliwia) i rodziną Smejdów z SP10 (tata Piotr i córka Alicja).

Kategorię chłopców wygrała rodzina Przybyłkowiczów z SP12 (tata Marcin i syn Jakub) przed drużyną Grzybków z Kleszczowa (tata Tomasz i syn Filip), trzecia lokata przypadła drużynie Kubackich (tata Tomasz i syn Hubert).

Podczas turnieju organizatorzy przeprowadzili konkurs odbijania piłki, który wygrała rodzina Cieślików, przed rodzinami Tomczyków i Przybyłkowiczów (ex aequo).

Trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe najlepszym zespołom wręczali: Jolanta Gawłowska (wicedyrektor ZS-P nr 1) oraz Alina Sobczyk (wicedyrektor ZS-P nr 4). Rozgrywki zabezpieczała grupa sędziów młodzieżowych z Akademii Siatkówki, a zdjęcia wykonała Anna Musierowicz.

Wyniki turnieju siatkówki rodzinnej „ Mama,Tata, Ja i siata 2019 ”

Kategoria dziewczęta
1. Perełki (Oliwia i mama Kinga – rodzina Orłowskich)
2. Pierożki (Oliwia i tata Arkadiusz – rodzina Jamrożek )
3. Smerfy (Alicja i tata Piotr – rodzina Smejda )
4. Misiaczki
5. Przybysz Team
6. Haize
7. Chrząszczyki
8. Kielonki

Kategoria chłopcy
1. Fantastyczni Optymiści (Jakub i tata Marcin – rodzina Przybyłkowiczów)
2. GrzyboTeam (Filip i tata Tomasz – rodzina Grzybków)
3. KS Leszcze (Hubert i tata Tomasz – rodzina Kubackich)
4. Tomczykowie
5. Zagajni
6. Tytani
7. Stępień
8. Klatka Volley Team
9. Kajtolini Team
10. Cieślik
11. Wąsiu Team
12. Chabiera Team
13. Włodarczykowie
14. FC Dziki

UKS „13Joker” gratuluje sukcesów uczestnikom i dziękuje wszystkim za wspaniałą zabawę!